Zkušební zařízení pro textilie:

Textilie – Zjišťování odolnosti plošných textilií v oděru metodou Martindale ČSN EN ISO 12947-1

Textilie – Zjišťování sklonu plošných textilií k rozvláknění povrchu a ke žmolkování, Část 2 : Modifikovaná metoda Martindale ČSN EN ISO 12945-2

Textilie – Zjišťování odolnosti pletených punčochových výrobků vůči oděru ČSN EN 13770

Jedná se o zkušební zařízení , které nabízí spolehlivou a ve světě běžnou metodu určování odolnosti plošných textilií proti oděru a žmolkování.

Konstrukce zařízení umožňuje jeho umístění na stůl s napájením z elektrické sítě 230V 50Hz a je uzpůsoben pro dlouhodobý provoz bez nutnosti stálého dohledu obsluhy. Technické provedení zkušebního zařízení je plně odpovídající specifikacím výše uvedených norem čímž zajišťuje průkazné provádění zkoušek.

V běžném provedení je zkušební zařízení konstruováno ve čtyřdržákové variantě, ovšem na přání zákazníka je možné konstrukci změnit na šesti nebo osmidržákové provedení, která umožňují provádění zkoušek na více vzorcích současně. Hlavním konstrukčním prvkem přístroje je základní deska, na které jsou umístěny oděrací stoly a mechanismus pohonu.Tento mechanismus zajišťuje, že vodící deska držáků vzorků textilií sleduje požadovaný Lissajousův obrazec. Přístroj je vybaven hlavním digitálním , nastavitelným počítadlem, které zaznamenává otáčky jedné z vnějších pohonných jednotek. Toto počítadlo automaticky zastaví vodící desku s držáky vzorků textilií po odpočítání nastaveného počtu otáček. Současně má počítadlo schopnost v případě výpadku elektrické energie zachovat napočítané hodnoty a po zapnutí elektrické energie pokračovat ve zkoušce tam, kde byla přerušena.

Zkušební zařízení je uzpůsobeno pro jednoduchou obsluhu a nenáročný provoz.

Fotografie: